foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Spotkanie z Żołnierzem Wyklętym

8 I 2018 roku klasa 2ag miała przyjemność uczestniczyć na lekcji języka polskiego w spotkaniu z Żołnierzem Wyklętym panem por. Zbigniewem Hasem ps. Wilczek. Żołnierz w ciekawy sposób opowiadał o trudach oraz okrucieństwach II wojny światowej. Pan Has jako młodzieniec był świadkiem agresji niemieckiej oraz sowieckiej na II Rzeczpospolitą Polską. Uczniowie z zapartym tchem poznawali życiorys Żołnierza Niezłomnego z okresu wojennego oraz totalitaryzmu komunistycznego. Mieszkając na Wołyniu, był naocznym świadkiem ukraińskich mordów na ludności polskiej, w późniejszych latach działał w partyzantce na Lubelszczyźnie. Przez wiele lat zmuszony był ukrywać się przed władzą komunistyczną.

Arcyciekawa lekcja żywej historii, w której uczestniczyli gimnazjaliści, niezawodnie jest cennym źródłem wiedzy o czasach minionych. Źródłem wiedzy tym bardziej cennym, gdyż przekazanym przez człowieka, który bezpośrednio zapisał się na kartach historii Polski, walcząc o wolność naszej Ojczyzny.

Kinga Mielczarek

FOTORELACJA