II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70 lecie1

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

 

Odpowiedniej dać rzeczy słowo

DSC 0818 "Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której się znam" - stwierdził przewrotnie irlandzki poeta, prozaik, dramatopisarz, Oscar Wilde. Uczniowie klasy III a i III c gimnazjum wyszli z założenia, iż słowa mają jednak moc i należy dobierać je umiejętnie, a już zwłaszcza wtedy, gdy kieruje się je do szerokiego audytorium.

W starożytności retoryka była nie tylko specjalną dziedziną nauki i sztuki, ale także ideałem życiowym, a nawet filarem kultury. Retoryka była autonomiczną dziedziną wiedzy i najważniejszym przedmiotem szkolnym kształcącym sprawność językową, uczącym jasnego, stosownego i ozdobnego wyrażania każdej myśli w słowie żywym i pisanym, jak też formującym społeczne i polityczne postawy w działalności publicznej. Była zwieńczeniem wykształcenia i wychowania, chociaż jej zakres i funkcje zmieniały się w poszczególnych epokach, prądach czy systemach pedagogicznych.

 Nauka języka polskiego bardzo często kojarzy się uczniom li tylko z przykrym ćwiczeniem umiejętności pisania wypracowań. Jednak oprócz pisma ważna jest także mowa. Dlatego postanowiliśmy stawić czoła trudnej szkole publicznych wystąpień. Nie było łatwo, jednak wszyscy poradzili sobie z zadaniem wyśmienicie.

Już w następnym roku szkolnym - przyszli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku - będą z sukcesem mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym :)

Dominika Korzeniowska-Gudyn

Tekst przemówienia Dominiki Knap

DSC 0811   DSC 0814 DSC 0815

DSC 0813 DSC 0818

DSC 0816   DSC 0817   DSC 0819

DSC 0834   DSC 0835   DSC 0836

DSC 0838

DSC 0839   DSC 0841   DSC 0843

*/