Van Gogh w Kinie "Rejs"

twoj vincent 1 XII klasy IIa i IIc uczestniczyły w Kinie "Rejs w projekcji filmu wyprodukowanego w kooprodukcji polsko-brytyjskiej pt. "Twój Vincent".

Niejasności na temat okoliczności odejścia jednego z najsłynniejszych prekursorów sztuki współczesnej stanowią oś fabularną filmu. Zamiast wiernie odtwarzać losy słynnego malarza, twórcy zdecydowali się opowiedzieć o jego życiu i twórczości z perspektywy tych, którzy towarzyszyli mu w ostatnich dniach.

"Twój Vincent" łączy w sobie elementy biografii z klasycznym kryminałem. Twórcy filmu składają hołd malarzowi, pomysłowo wplatając jego dzieła w fabułę, przy okazji reinterpretując zawarte w nich emocje i wrażenia. Kinowa biografia van Gogha to imponujące od strony wizualnej przedsięwzięcie.

Wszyscy wyszli z kina zachwyceni pracą ponad stu malarzy, którzy tworzyli ręcznie każdą klatkę filmu.