II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Grupa Rekonstrukcji Historycznych

DSC 6571 W dniu 27 XI 2017 roku miała miejsce prezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Grzmot". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem i historią 1. Morskiego Pułku Strzelców. Przewodnikiem prezentacji był por. Andrzej Liberek, natomiast szkołę w tym przedsięwzięciu reprezentował Rene Hanak, uczeń klasy II A. Wszyscy zostali zapoznani z historią postaci takich jak kpt. Aleksander Pawelec, pułk. Mieczysław Mozdyniewicz, por. kaw. Grzegorz Cydzik i gen. Stanisław Grzmot-Skotnicki.

W dwóch spotkaniach wzięło udział około 160 osób z klas I i II wraz z nauczycielami.

 

DSC 6573   DSC 6575

DSC 6576   DSC 6577

DSC 6578   DSC 6579

*/