foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Tydzień Konstytucyjny

holda logo poziome Od kilku lat, w listopadzie, w całej Polsce, w wielu szkołach odbywa się Tydzień Konstytucyjny. Organizatorem całej akcji jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Prawnicy, członkowie Stowarzyszenia, prowadzą spotkania z uczniami na temat znaczenia Konstytucji i jej roli w naszym życiu. W naszej szkole takie spotkanie odbyło się po raz kolejny. W tym roku uczestniczyła w nim p. Marta Banaś, absolwentka naszej szkoły, obecnie absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkała się z uczniami klas:III C, I B, II C, III B LO. Wraz z uczniami omówiła kazusy prawnicze związane z funkcjonowaniem władzy sądowniczej, oczywiście w oparciu o Konstytucję. Przybliżyła uczniom zapisy Konstytucji, wyjaśniła kwestie sporne. Odpowiedziała na zadawane pytania dociekliwych uczniów, szczególnie z klasy II C. Podkreśliła kilkakrotnie jak ważna jest znajomość głównych zagadnień zawartych w Konstytucji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które na pewno lepiej niż wertowanie zapisów Konstytucji, pomogły zrozumieć im trudne prawnicze zagadnienia z prawa konstytucyjnego.Serdeczne dzięki dla p.Marty Banaś, która także jako absolwentka klasy humanistycznej, podzieliła się wspomnieniami z lat spędzonych w szkole i udzieliła przyszłym studentom kilku światłych rad.