Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Gra miejska

20171025 115308 25 października 2017 r. - (środa ) uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w ,,Grze Miejskiej - Śladami pamięci…”, organizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury. Tematem przewodnim było życie i kultura Żydów, niegdyś mieszkających w naszym mieście i jego okolicach.

Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Słupska. W czasie półtora godzinnej gry, ,,biegaliśmy po mieście”, szukając agentów (uczniowie kl. III c II LO). Przy każdym punkcie czekały na nas pytania i zagadki. Korzystaliśmy z pomocy kart informacyjnych oraz map, które otrzymała każda z drużyn na starcie. Przy każdym stanowisku, zdobywaliśmy punkty, które miały ostatecznie zadecydować o wygranej. Meta była w tym samym miejscu, w którym zaczęliśmy grę – czyli w Teatrze Rondo. Po zakończeniu zmagań z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników.

Zasłużone I miejsce zajęła drużyna uczniów Naszego Liceum, w składzie: Piotr Arcimowicz, Rene Hanak, Maksymilian Sapkowski - wszyscy IIA LO. Zaraz za nimi, na drugim miejscu uplasował się drugi zespół Naszej Szkoły (Gimnazjum nr 3) w składzie -Julia Nowosadko, Bartosz Nowosadko i Ludwika Korniat – wszyscy III B GIM. Trzecie miejsce przypadło drużynie I LO w Słupsku. Opiekunem zwycięskich drużyn był Pan Krzysztof Błażejów.

Gratulujemy wygranym i czekamy na kontynuację działań w przyszłym roku.

20171025 115233

*/