ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Gra miejska

20171025 115308 25 października 2017 r. - (środa ) uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w ,,Grze Miejskiej - Śladami pamięci…”, organizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury. Tematem przewodnim było życie i kultura Żydów, niegdyś mieszkających w naszym mieście i jego okolicach.

Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Słupska. W czasie półtora godzinnej gry, ,,biegaliśmy po mieście”, szukając agentów (uczniowie kl. III c II LO). Przy każdym punkcie czekały na nas pytania i zagadki. Korzystaliśmy z pomocy kart informacyjnych oraz map, które otrzymała każda z drużyn na starcie. Przy każdym stanowisku, zdobywaliśmy punkty, które miały ostatecznie zadecydować o wygranej. Meta była w tym samym miejscu, w którym zaczęliśmy grę – czyli w Teatrze Rondo. Po zakończeniu zmagań z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników.

 

Zasłużone I miejsce zajęła drużyna uczniów Naszego Liceum, w składzie: Piotr Arcimowicz, Rene Hanak, Maksymilian Sapkowski - wszyscy IIA LO. Zaraz za nimi, na drugim miejscu uplasował się drugi zespół Naszej Szkoły (Gimnazjum nr 3) w składzie -Julia Nowosadko, Bartosz Nowosadko i Ludwika Korniat – wszyscy III B GIM. Trzecie miejsce przypadło drużynie I LO w Słupsku. Opiekunem zwycięskich drużyn był Pan Krzysztof Błażejów.

Gratulujemy wygranym i czekamy na kontynuację działań w przyszłym roku.

20171025 115233

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień