II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

 

1. wydanie gimnazjalnego pisemka

logo gumisieDrogi Czytelniku,

Jak co roku, gdy kończy się październik, dobrze wiadomo, że przed nami jedno z ważniejszych świąt. W doktrynie Kościoła katolickiego jest ono wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości. 1 listopada kojarzy się wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Dlatego w tym numerze poddamy się wraz z Wiktorią Kościelną chwilowej zadumie, będziemy "oswajać" Wszystkich Świętych w corocznie obchodzonym w wieczór 31 października w wielu krajach zwyczaju związanym z maskaradą. Mowa, oczywiście, o All Hallows' E’en, czyli "All Hallows' Eve" - wigilii Wszystkich Świętych popularnie zwanej Halloween. Halloweenowej modzie przyjrzała się Alicja Rosińska. Moda jesienna to natomiast domena Weroniki Andrzejczak.

 

Co można robić w słotny, zimny dzień? Na pewno spać :) Ale nie tylko to! Sposób na mroczne popołudnia znalazła Joanna Król oraz Julia Mańkowska. Nudzie nie poddała się także Zofia Danielkiewicz. Przecież można wówczas coś upichcić, posłuchać… lub sobie powtórzyć. Jak się uczyć, by skutecznie się nauczyć? Wystarczy przeczytać tekst Martyny Sadowskiej.

Życząc wszystkim uśmiechu i optymizmu, mimo wszystko, zachęcamy do lektury naszego pisemka: http://mam.media.pl/published/issue/10515/18062

Redakcja

*/