Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

1. wydanie gimnazjalnego pisemka

logo gumisieDrogi Czytelniku,

Jak co roku, gdy kończy się październik, dobrze wiadomo, że przed nami jedno z ważniejszych świąt. W doktrynie Kościoła katolickiego jest ono wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości. 1 listopada kojarzy się wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Dlatego w tym numerze poddamy się wraz z Wiktorią Kościelną chwilowej zadumie, będziemy "oswajać" Wszystkich Świętych w corocznie obchodzonym w wieczór 31 października w wielu krajach zwyczaju związanym z maskaradą. Mowa, oczywiście, o All Hallows' E’en, czyli "All Hallows' Eve" - wigilii Wszystkich Świętych popularnie zwanej Halloween. Halloweenowej modzie przyjrzała się Alicja Rosińska. Moda jesienna to natomiast domena Weroniki Andrzejczak.

Co można robić w słotny, zimny dzień? Na pewno spać :) Ale nie tylko to! Sposób na mroczne popołudnia znalazła Joanna Król oraz Julia Mańkowska. Nudzie nie poddała się także Zofia Danielkiewicz. Przecież można wówczas coś upichcić, posłuchać… lub sobie powtórzyć. Jak się uczyć, by skutecznie się nauczyć? Wystarczy przeczytać tekst Martyny Sadowskiej.

Życząc wszystkim uśmiechu i optymizmu, mimo wszystko, zachęcamy do lektury naszego pisemka: http://mam.media.pl/published/issue/10515/18062

*/