II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

 

Licealiści w kinie Rejs - Ptaki śpiewają w Kigali

 3 października br. klasy 1A, 1C oraz 1D wybrały się wspólnie z wychowawcami, Panią Sylwią Milczarek, Iwoną Płóciennik i Dorotą Kłos, do kina Rejs na film  pod tytułem "Ptaki śpiewają w Kigali". Jest to ostatnie wspólne dzieło Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze. Ta produkcja na pewno nie należy do najłatwiejszych, ponieważ twórcy poruszyli w nim tematy trudne, ale bardzo ważne.  Nasze reakcje po filmie były różne. Jedni byli zachwyceni i poruszeni, jedni znudzeni, a niektórym ten film dał wiele do myślenia.

 

       Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1994 kiedy w Rwandzie trwa konflikt pomiędzy dwoma plemionami, następstwem czego będzie ludobójstwo. Świadkiem dramatu jest polska ornitolog Anna Keller, która  zabiera ze sobą do Polski Claudine – dziewczynę z plemienia Tutsi, ratując tym samym jej życie. Naznaczone traumą bohaterki spędzają wspólnie sporo czasu, ale nie umieją ze sobą rozmawiać.  Wszystko zmienia się, gdy Claudine podejmuje decyzję powrotu do swojego ojczystego kraju w celu zapewnienia swoim zmarłym bliskim należytego pochówku . 

      Produkcja wydawała się bardzo długa i momentami nużąca, ponieważ autorzy filmu zastosowali w nim długie ujęcia, wiele ważnych spraw dzieje się poza kadrem. Zostały w nim zawarte takie tematy jak trauma, żałoba po bitwie, codzienne problemy emigrantów, a także zderzenie dwóch różnych osobowości z zupełnie innych środowisk. Film był dla nas trudny i wywołał różne odczucia. Jedno jednak jest pewne – nie przeszliśmy obok niego obojętnie.

*/