II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

 

1. Słupski Półmaraton „Biegiem do Jantara”

Biegiem1 Haile Gebrselassie w jednym ze swoich wywiadów stwierdził, iż „bez biegania nie ma życia”. W Mickiewiczu można znaleźć takich, którzy do centrum handlowego w sobotę idą pobiegać. Ku zdziwieniu - nie po sklepach. Z mickiewiczowską tarczą na piersi, promują zdrowy tryb życia i udowadniają, że nie istnieją żadne ograniczenia. Jak człowiek czuje się po ukończeniu biegu na 21 km i 97,5 metra? Odpowiedź jest prosta – czuje się spełniony.

Dnia 30 września 2017 roku odbył się 1. Słupski Półmaraton „Biegiem do Jantara”. Pokonanie trasy półmaratonu wymagało od uczestników doskonałej kondycji fizycznej, hartu ducha i zdeterminowania. Nie wszystkim udało finiszować, ale Pani profesor Maria Rządkowska osiągnęła wyznaczony przez siebie cel – przekroczyła linię mety z wynikiem bliskim rekordu życiowego.

Dla sportowca ważne jest wsparcie najbliższych. Nie zabrakło dopingu ze strony wychowanków z klasy 2d, którzy gorąco kibicowali najlepszej zawodniczce na trasie i miłym gestem przywitali Ją na mecie.  Najserdeczniejsze gratulacje ukończenia półmaratonu i osiągniętego wyniku. Życzymy dalszych sukcesów w bieganiu i mamy nadzieję na wspólny start w przyszłorocznej edycji. Klasa 2d.

Biegiem2   Biegiem3

Biegiem4   Biegiem5

*/