HOT-INFO

sekretariat@lo2.slupsk.pl

3C i 3D na "Lalce" w Teatrze Muzycznym

w ECS

6 listopada klasy br. 3c i 3d razem z opiekunkami p. Iwoną Płóciennik, p. Katarzyną Nowacką i p. Haliną Machurą wyjechały na wycieczkę do Trójmiasta.

Uczniowie odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie poznali ideały ruchu Solidarność. Przewodnicy opowiadali nam o wartościach takich jak: demokracja, społeczeństwo otwarte i solidarne oraz kultura dialogu. Młodzież była pod wrażeniem wiedzy, zaangażowania osób oprowadzających po ECS, jak i samej wystawy. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.

Wieczorem udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl „Lalka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Przedstawienie jest pierwszym musicalowym odczytaniem powieści Prusa. Bardzo podobała nam się konwencja, w jakiej utrzymany jest spektakl – bohaterowie poruszają się i zachowują jak lalki. Jedynymi bohaterami, którzy pozostają prawdziwi, są Rzecki i Wokulski. Całemu przedstawieniu towarzyszyła oczywiście niezwykła oprawa muzyczna.

Niech żałują ci, którzy nie pojechali z nami!

Hania Pawlicka kl.3d

zdjęcie z przedstawienia