ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+ 48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Lekcja europejska

Przechwytywanie 31 maja 2019 r. w auli naszej szkoły gościliśmy, przybyłych prosto z Brukseli, pracowników Komisji Europejskiej: pani Małgorzata Gołębiewska , absolwentka naszej szkoły, na co dzień pracująca w Dyrekcji Generalnej ds. Ochrony Środowiska i pan Dominik Piotrowski z Dyrekcji Generalnej ds. Transportu. Takie spotkanie odbyło się po raz pierwszy w murach naszej szkoły, wzięli w nim udział uczniowie klas drugich liceum. Nasi goście zaprezentowali podstawowe informacje związane z Unią Europejską – jej zadaniami oraz jej systemem instytucjonalnym. Udzielili też kilku światłych rad, przyszłym studentom, którzy myślą o pracy w Parlamencie Europejskim. Na koniec spotkania konsultanci Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct przygotowali quiz z nagrodami. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej, byli też ciekawi jak wygląda praca w jej instytucjach.