foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Lekcja europejska

Przechwytywanie 31 maja 2019 r. w auli naszej szkoły gościliśmy, przybyłych prosto z Brukseli, pracowników Komisji Europejskiej: pani Małgorzata Gołębiewska , absolwentka naszej szkoły, na co dzień pracująca w Dyrekcji Generalnej ds. Ochrony Środowiska i pan Dominik Piotrowski z Dyrekcji Generalnej ds. Transportu. Takie spotkanie odbyło się po raz pierwszy w murach naszej szkoły, wzięli w nim udział uczniowie klas drugich liceum. Nasi goście zaprezentowali podstawowe informacje związane z Unią Europejską – jej zadaniami oraz jej systemem instytucjonalnym. Udzielili też kilku światłych rad, przyszłym studentom, którzy myślą o pracy w Parlamencie Europejskim. Na koniec spotkania konsultanci Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct przygotowali quiz z nagrodami. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej, byli też ciekawi jak wygląda praca w jej instytucjach.