foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Wykłady na Akademii Pomorskiej

 logo323 maja  my, z klasy 1A, wraz z wychowawczynią p. Haliną  i nauczycielką matematyki p. Anetą Mikucką  odwiedziliśmy Akademię Pomorską.  W ramach Festiwali Bałtyckiego zorganizowano tam wiele ciekawych wykładów, w tym dwa szczególne, w których mieliśmy przyjemność brać udział. Wykład prowadziła p. dr Irena Domnik z Instytutu Matematyki : Szufladki i przedmioty w biurku Dirichleta- to był tytuł pierwszego z nich. Zapoznaliśmy się na nim z zasadą szufladkową Dirichleta pozwalającą rozwiązywać zadania logiczne. Dostaliśmy również materiały z zadaniami, aby lepiej przyswoić przekazaną nam wiedzę. Po przerwie rozważaliśmy nad pytaniem: Kwadrat sumy czy suma kwadratów? Na tym wykładzie mieliśmy okazję nauczyć się jak rozwiązać zadania maturalne za pomocą wzorów skróconego mnożenia. Spotkanie zakończyło się testem podsumowującym, na którym każdy miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności logicznego myślenia. Wypadliśmy doskonale!

Klasa 1A LO