,,Hamlet” w kinie Rejs-retransmisja z Teatru Narodowego w Londynie

Hamlet 30 stycznia uczniowie klas 1a, 1b oraz 1c liceum wraz z nauczycielami języka angielskiego mieli możliwość obejrzenia inscenizacji słynnej szekspirowskiej tragedii pt. ,,Hamlet”, znanej miłośnikom literatury pięknej już na przełomie XVI i XVII wieku.

Arcydzieło teatru elżbietańskiego w reżyserii Lyndsey Turner ukazuje zupełnie inne oblicze niż to, z którym mogliśmy spotkać się do tej pory. Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłość dzieł Shakespeare’a. Stawia także duży nacisk na wątki polityczne i szpiegowskie zawarte w sztuce. Takie zabiegi sprawiły, że była ona łatwiejsza w odbiorze, jak również pozostawiała widzowi możliwość jej interpretacji. Fascynująca oprawa plastyczna, zapierające dech w piersiach efekty specjalne i znakomita gra aktorska nominowanego do Oscara Benedicta Cumberbatch’a, wcielającego się w tytułową rolę duńskiego królewicza, w szczególności przyczyniły się do sukcesu spektaklu. Przedsięwzięcie pobiło rekordy popularności pośród tego typu transmisji, oraz stało się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Spektakl w sposób zwyczajnie naturalny skrada serca widzów, w tym nasze.