foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

,,Hamlet” w kinie Rejs-retransmisja z Teatru Narodowego w Londynie

Hamlet 30 stycznia uczniowie klas 1a, 1b oraz 1c liceum wraz z nauczycielami języka angielskiego mieli możliwość obejrzenia inscenizacji słynnej szekspirowskiej tragedii pt. ,,Hamlet”, znanej miłośnikom literatury pięknej już na przełomie XVI i XVII wieku.

Arcydzieło teatru elżbietańskiego w reżyserii Lyndsey Turner ukazuje zupełnie inne oblicze niż to, z którym mogliśmy spotkać się do tej pory. Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłość dzieł Shakespeare’a. Stawia także duży nacisk na wątki polityczne i szpiegowskie zawarte w sztuce. Takie zabiegi sprawiły, że była ona łatwiejsza w odbiorze, jak również pozostawiała widzowi możliwość jej interpretacji. Fascynująca oprawa plastyczna, zapierające dech w piersiach efekty specjalne i znakomita gra aktorska nominowanego do Oscara Benedicta Cumberbatch’a, wcielającego się w tytułową rolę duńskiego królewicza, w szczególności przyczyniły się do sukcesu spektaklu. Przedsięwzięcie pobiło rekordy popularności pośród tego typu transmisji, oraz stało się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Spektakl w sposób zwyczajnie naturalny skrada serca widzów, w tym nasze.