Meet Code Creators with Microsoft / Poznaj Twórców Kodowania z Microsoft

PrzechwytywaniepastedImageNa początku grudnia uczennice II LO przeprowadziły akcję Hour of Code (Godzinę kodowania), która była realizowana w wielu miejscach w Polsce i na świecie z pod patronatem Microsoft Education. Dzięki Microsoft w  drugim tygodniu grudnia uczniowie klasy III B gimnazjum, II a LO, I c LO mogli obejrzeć unikatowe materiały  w wydarzeniu, które nazwano Meet Code Creators z okazji Tygodnia Nauki. Code.org przy współpracy z Skype in the classroom przygotowali serię pięciu spotkań ze specjalistami / twórcami Minecraft, animacji komputerowych i filmowych (Pixar), Sztucznej Inteligencji itp. Nasi uczniowie mogli obejrzeć retransmisję tych spotkań przedstawionych w dynamicznym i pełnym informacji programie w języku angielskim z pytaniami uczniów z różnych zakątków na świecie. W odcinku pt." Gaming: Behind the scenes with Minecraft uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces tworzenia słynnej gry oraz jaki wpływ mają popełniane przez twórców błędy.  W historii "Animation: How Computer Science powers movies" zobaczyli zaś przebieg procesu tworzenia animacji filmowych twórców  produkcji tj. Shrek czy Harry Potter.

Najważniejszym przesłaniem inicjatywy Meet Code Creators było jednak pokazanie uczniom, że prawdziwa pasja może stać się źródłem ogromnej satysfakcji zawodowej, oraz może zapewnić utrzymanie. Serdecznie zachęcam wszystkich do zapoznania się z pozostałymi materiałami z tej akcji, w której można nie tylko poćwiczyć swój angielski, ale również uzyskać informacje z pierwszej ręki na temat technologicznych nowości pod adresem:

Microsoft Innovative Educator Expert

Justyna Szczypek