foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Meet Code Creators with Microsoft / Poznaj Twórców Kodowania z Microsoft

PrzechwytywaniepastedImageNa początku grudnia uczennice II LO przeprowadziły akcję Hour of Code (Godzinę kodowania), która była realizowana w wielu miejscach w Polsce i na świecie z pod patronatem Microsoft Education. Dzięki Microsoft w  drugim tygodniu grudnia uczniowie klasy III B gimnazjum, II a LO, I c LO mogli obejrzeć unikatowe materiały  w wydarzeniu, które nazwano Meet Code Creators z okazji Tygodnia Nauki. Code.org przy współpracy z Skype in the classroom przygotowali serię pięciu spotkań ze specjalistami / twórcami Minecraft, animacji komputerowych i filmowych (Pixar), Sztucznej Inteligencji itp. Nasi uczniowie mogli obejrzeć retransmisję tych spotkań przedstawionych w dynamicznym i pełnym informacji programie w języku angielskim z pytaniami uczniów z różnych zakątków na świecie. W odcinku pt." Gaming: Behind the scenes with Minecraft uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces tworzenia słynnej gry oraz jaki wpływ mają popełniane przez twórców błędy.  W historii "Animation: How Computer Science powers movies" zobaczyli zaś przebieg procesu tworzenia animacji filmowych twórców  produkcji tj. Shrek czy Harry Potter.

 

Najważniejszym przesłaniem inicjatywy Meet Code Creators było jednak pokazanie uczniom, że prawdziwa pasja może stać się źródłem ogromnej satysfakcji zawodowej, oraz może zapewnić utrzymanie. Serdecznie zachęcam wszystkich do zapoznania się z pozostałymi materiałami z tej akcji, w której można nie tylko poćwiczyć swój angielski, ale również uzyskać informacje z pierwszej ręki na temat technologicznych nowości pod adresem:

 https://education.microsoft.com/csweek

Microsoft Innovative Educator Expert

Justyna Szczypek

IMG 20181205 102101   IMG 20181205 102407

IMG 20181205 104653   IMG 20181207 123549

IMG 20181210 131604   IMG 20181210 131717