Maraton pisania listów

IMGP1039 06.12.2018r. w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku odbył się coroczny Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International organizowany przez klasę 3D. Jest to międzynarodowa akcja wieńcząca Dzień Praw Człowieka na całym świecie. Pomoc więźniom politycznym polega na podpisaniu listu z prośbą o ułaskawienie. W późniejszych etapach petycje z sygnaturą są przez wolontariuszy pakowane do kopert i wysyłane do ambasady kraju, z którego pochodzi więziona osoba. W zeszłym roku udało się pomóc skazańcom - zaangażowanie ludzi z całego świata pozwoliło zwrócić im wolność. Stoisko znajdowało się przy bibliotece w naszej szkole.

W tym roku udało nam się zebrać rekordową liczbę głosów, ponad 2000! Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, która może odmienić życie więzionych ludzi i zapraszamy do udziału w maratonie za rok!

Klasa 3D wraz z wychowawcą Panią Marią Rządkowską

IMGP1033   IMGP1044