ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Warto mediować!

11 grudnia br. w murach II LO w Słupsku gościliśmy uczniów słupskich szkół średnich, którzy od października uczestniczyli w cyklu szkoleń ”Mediacja - przeciwdziałanie agresji - rozwiązujemy spory bez przemocy", a którzy przybyli na uroczyste podsumowanie projektu.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Szkoły, Pan Mariusz Domański, który powitał zgromadzonych w auli naszej szkoły gości. Wśród nich znaleźli się opiekunowie młodych adeptów sztuki mediacji oraz mediatorzy Polskiego Centrum Mediacji, którzy prze dwa miesiące uczyli uczniów mediacji rówieśniczych, m.in. Pani Maria Adkonis i Grażyna Brochocka. Uczestnicy spotkania mieli także okazję wysłuchać niezwykle ciekawego wystąpienia sędzi Sądu Rejonowego w Słupsku Wydziału Rodzinny i Nieletnich, Pani Olgi Kurowskiej, która opowiedziała nam, jak ważna jest rozmowa w sytuacji konfliktu. Uroczystość wzbogaciła symulacja mediacji, którą przygotowały i poprowadziły uczennice klasy 2a, 2c i 2d: Maja Bierka, Maja Kowalczyk i Kamila Telakowska.

Uczestnicy projektu otrzymali świadectwo ukończenia szkolenia, które obejmowało 25 godzin zajęć i warsztatów z komunikacji, rozumienia konfliktu i sposobów jego rozwiązywania, symulacji negocjacji i mediacji. II LO w Słupsku godnie reprezentowali uczniowie klasy 1b: Helena Drzazgowska, Zofia Leśniewska, Kinga Nagórska, Anna Wartacz, Marta Wyka i Oktawian Fenik. Warto dodać, że w maju – po odbyciu stażu w PCM w Słupsku – uczestnicy otrzymają certyfikaty mediatorów rówieśniczych.

Opiekunka mediatorek mediacji rówieśniczych: Dorota Kłos

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień