„Makbet” w Kinie Rejs

Makbet5 grudnia uczniowie klas 2a, 2c i 3c obejrzeli w Kinie Rejs „Makbeta” jako retransmisję szekspirowskiego dramatu wystawionego w Teatrze Narodowym w Londynie.
To oczywiście klasyka literatury, język angielski w dużej dawce i to dość trudnej, wymagającej skupienia. Sztuka jednak przygotowana została profesjonalnie , ze wspaniałą grą aktorską, z przeniesieniem na współczesny grunt tej wydawałoby się odległej tematyki.
Obejrzenie dzieła Szekspira w oryginalnej wersji językowej to nie tylko doskonalenie naszych umiejętności językowych , ale idealna powtórka lektury szkolnej omawianej na lekcjach języka polskiego.
Opiekunkami naszymi podczas wyjścia do kina były: p. Szlom i p. Szczypek.