Hour of Code

4 grudnia Julia Mielczarek, Julia Mańkowska, Olga Kowalska, Hanna Pawlicka, Weronika Grzegorczyk, Wiktoria Kowal z Informatyki na Obcasach w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii przeprowadziły dla dziewcząt ze szkół podstawowych i gimnazjów Godzinę Kodowania. Podczas zajęć uczennice miały możliwość zaprogramowania własnej wersji Minecraft, ucząc się podstaw kodowania, by finalnie uzyskać Certyficate of Completion. Dodatkowo każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz koronę „Królowych Kodowania”, które uroczycie wręczył dyrektor szkoły Mariusz Domański.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 beneficjentek, które przybyły do nas z Darłowa, Wytowna, Kwakowa, Pobłocia oraz SP 5, SP 6, SP 9, II LO w Słupsku.
Przedsięwzięcie tak bardzo spodobało się uczestniczkom oraz ich opiekunom, że zapowiedziano się za rok w naszej szkole na kolejnej Godzinie Kodowania.
Dziękujemy InO za tak sprawne i profesjonalne przygotowanie wydarzenia na tak dużą skalę!
Dziewczęta spisałyście się świetnie!
Opiekunki projektu: Kinga Mielczarek, Maria Rządkowska