foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Klasa 1A na pokazie filmowej adaptacji Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”

PanTadeuszWe wtorek, 4 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1A wraz z opiekunką, Panią Iwoną Płóciennik wybrali się do kina Rejs na ostatni już seans filmowy w ramach projektu „Kamerą i piórem. Klasyka literatury polskiej w filmach Andrzeja Wajdy”. Całość projektu została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Licealiści zobaczyli obraz zatytułowany “Pan Tadeusz”, jako adaptację epopei Adama Mickiewicza.
Film przybliżył nam obraz dawnej kultury szlacheckiej, a także pomógł zobaczyć, jak w Polakach budziła się nadzieja na pokonanie rosyjskiego zaborcy i odzyskanie niepodległego państwa, praw i godności. Obejrzenie dzieła Andrzeja Wajdy to nie tylko odskocznia od lekcji w ławkach, ale także doskonałe wprowadzenie do problematyki omawianej w drugiej klasie lektury.

Zofia Danielkiewicz 1A