Klasa 1A na pokazie filmowej adaptacji Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”

PanTadeuszWe wtorek, 4 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1A wraz z opiekunką, Panią Iwoną Płóciennik wybrali się do kina Rejs na ostatni już seans filmowy w ramach projektu „Kamerą i piórem. Klasyka literatury polskiej w filmach Andrzeja Wajdy”. Całość projektu została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Licealiści zobaczyli obraz zatytułowany “Pan Tadeusz”, jako adaptację epopei Adama Mickiewicza.
Film przybliżył nam obraz dawnej kultury szlacheckiej, a także pomógł zobaczyć, jak w Polakach budziła się nadzieja na pokonanie rosyjskiego zaborcy i odzyskanie niepodległego państwa, praw i godności. Obejrzenie dzieła Andrzeja Wajdy to nie tylko odskocznia od lekcji w ławkach, ale także doskonałe wprowadzenie do problematyki omawianej w drugiej klasie lektury.

Zofia Danielkiewicz 1A