70 lecie1

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

Michalina laureatką konkursu Polskie Talenty w Londynie

DSC 0379 Uczennica klasy 3A - Michalina Tuliszka została laureatką konkursu Polskie Talenty w Londynie. Wraz z czternastoma zakwalifikowanymi licealistami z Polski spędziła 3 dni w Londynie, podczas których uczestniczyła i reprezentowała naszą szkołę w konferencji Summit 2.0 Poland oraz na uroczystym balu EmpowerPL. Całe wydarzenie objęte zostało patronatem Boston Consulting Group oraz m.in. Amazon, kancelarii DZP, Fundacji GPW, Innova Capital, polskiej Ambasady w Londynie i wielu innych honorowych organizacji.

Konferencja odbyła się w gmachu głównego budynku należącego do Royal Society. Jej celem było przestawienie sposobu w jaki innowacja i postęp techniczny kształtuje przyszłość biznesu i polityki publicznej, kładąc szczególny nacisk na rolę Polski jako gracza wchodzącego na czołową pozycję. W wydarzeniu co roku bierze udział ponad 250 studentów z najlepszych brytyjskich uczelni takich jak University of Oxford czy London University of Cambridge, duża liczba profesjonalistów, profesorów oraz dziennikarzu z Polski oraz Anglii.

Poza udziałem w konferencji naukowej, uroczystym balu organizatorzy zapewnili uczestnikom zwiedzanie Londynu, pobyt w Muzeum Nauki i szereg innych atrakcji.

„Wyjazd ten na długo pozostanie w mojej pamięci. Utwierdził mnie w przekonaniu, że warto wyznaczać sobie życiowe cele i dążyć do ich realizacji.” - Michalina Tuliszka

DSC 0421   DSC 0427

*/