Rekord Polski w jednoczesnym czytaniu Inwokacji

5bfec38b48113 p Aż 610 osób w środę wspólnie przeczytało „Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie...” z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Tym samym pobito rekord Polski w jednoczesnym czytaniu Inwokacji. Na placu Zwycięstwa czytały dzieci i młodzież, dorośli i seniorzy. To pomysł Nowego Teatru z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie liczną grupą reprezentowali II LO.

By rekord w jednoczesnym czytaniu zatwierdziło Biuro Rekordów, musiały w jego biciu wziąć udział przynajmniej 302 osoby.

5bfec39c2ef9d p