foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

"Dobry wojak Szwejk"

svejk Dnia 21. listopada 2018 r. klasy drugie liceum wybrały się do Teatru Lalki "Tęcza" na spektakl pt. Szwejk, będący interpretacją książki o tym samym tytule autorstwa czeskiego pisarza Jaroslava Haška. Trwające ponad półtorej godziny przedstawienie zrealizowane w ramach "Czwartków Dorosłego Widza" zaskoczyło zarówno tych, którzy tytułowego bohatera znali wcześniej, jak i tych, którzy z postacią pociesznego i niezdarnego wojaka spotkali się po raz pierwszy. Inscenizacja szokowała swoją pretensjonalnością, a balansująca na krawędzi klaunady lekka forma była pretekstem do wypowiedzi na temat jednego z najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii. Odważna interpretacja czeskiej ikony literatury w wykonaniu Joanny Zdrady pod pozorami ironii pokazuje, jak humor i parodia stają się sposobem na przetrwanie czasu wielkich społecznych i politycznych zmian.
Po spektaklu, biorący czynny udział w przedstawieniu, dyrektor teatru pan Michał Tramer odpowiedział na nurtujące widzów pytania, zaznaczając jednak, że sztuki nie powinno się tłumaczyć, ponieważ jej celem jest stawianie pytań, a nie dyktowanie odpowiedzi.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Szwajkowska, Sylwia Milczarek, Iwona Tłuchowska i Bożena Gajdzis.

Paweł Śpiechowicz II a