foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

„Kronika wypadków miłosnych”

plakat1 We wtorek, 20 listopada 2018r. uczniowie klasy 3A wspólnie z ich wychowawczynią, panią Bożeną Gajdzis wybrali się do kina Rejs na kolejny z serii pokaz filmu Andrzeja Wajdy, Tym razem obejrzeliśmy obraz zatytułowany "Kronika wypadków miłosnych", będący adaptacją powieści Tadeusza Konwickiego o tym samym tytule.

Już zgodnie z tradycją wyruszyliśmy spod szkoły zwartą grupą zaraz po dzwonku kończącym 3. godzinę lekcyjną, aby w kinie dołączyć do uczniów kilku innych słupskich szkół i wspólnie wysłuchać najpierw wykładu, dotyczącego kulisów powstawania filmu, zaś potem obejrzeć niewątpliwie jedno z ważnych dzieł Andrzeja Wajdy. W odpowiedni nastrój wprowadziła nas muzyka Wojciecha Kilara, którego utwory dało się usłyszeć również w wielu innych, ważnych w historii kina, filmach.

 Mimo małych problemów technicznych podczas projekcji, wszyscy wyszliśmy ubogaceni motywami, z których na pewno skorzystamy na maturze, mimo że nie byliśmy do końca zgodni co do interpretacji obejrzanego przez nas filmu.

Piotr Arcimowicz, IIIa

scena