„Kronika wypadków miłosnych”

plakat1 We wtorek, 20 listopada 2018r. uczniowie klasy 3A wspólnie z ich wychowawczynią, panią Bożeną Gajdzis wybrali się do kina Rejs na kolejny z serii pokaz filmu Andrzeja Wajdy, Tym razem obejrzeliśmy obraz zatytułowany "Kronika wypadków miłosnych", będący adaptacją powieści Tadeusza Konwickiego o tym samym tytule.

Już zgodnie z tradycją wyruszyliśmy spod szkoły zwartą grupą zaraz po dzwonku kończącym 3. godzinę lekcyjną, aby w kinie dołączyć do uczniów kilku innych słupskich szkół i wspólnie wysłuchać najpierw wykładu, dotyczącego kulisów powstawania filmu, zaś potem obejrzeć niewątpliwie jedno z ważnych dzieł Andrzeja Wajdy. W odpowiedni nastrój wprowadziła nas muzyka Wojciecha Kilara, którego utwory dało się usłyszeć również w wielu innych, ważnych w historii kina, filmach.

Mimo małych problemów technicznych podczas projekcji, wszyscy wyszliśmy ubogaceni motywami, z których na pewno skorzystamy na maturze, mimo że nie byliśmy do końca zgodni co do interpretacji obejrzanego przez nas filmu.

Piotr Arcimowicz, IIIa

scena