foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Mamy to!

Schowek01  

 Swoją wysoką formę artystyczną i aktorską potwierdził oktet z I b - Centkowski, Chocianowska, Czernikowska, Drzazgowska, Kowalska, Mańkowska, Mieliwodzka i Wolf - zdobywając I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych "Pomyślmy o HIV" oraz specjalne wyróżnienie za autorski scenariusz przedstawienia.

Radości nie było końca, tym bardziej iż zespół "Teatru (nie) biologicznego" wygrał konkurencję z dziewięcioma drużynami ze szkół średnich województwa pomorskiego. Finał konkursu miał miejsce w Teatrze Nowym w Słupsku 19 listopada. Profesjonalna scena rodzimego teatru odkryła przed młodymi adeptami złożoność sztuki aktorskiej. Nie wystarczył dobry pomysł. W grze najważniejszy okazał się kontakt z widzem, poprawna artykulacja, właściwy tembr głosu, charakteryzacja a także dźwięk i światło.

Lekcje dykcji i emisji głosu przygotowane przez Łucję Mieliwodzką okazały się bardzo pomocne, jednak gdyby nie wzajemne zaufanie, zgranie i koleżeńska pomoc, to losy projektu mogłyby znaleźć zupełnie inne zakończenie. Dwa miesiące żmudnych przygotowań wydały jednak owoce, za które bardzo serdecznie grupie dziękuję i obiecuję - zgodnie z życzeniem - wspólnie kontynuować przygodę z profesjonalnym aktorstwem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora: http://psse.slupsk.pl/

Dominika Korzeniowska-Gudyn

DSC 1434   DSC 1437

DSC 1441   DSC 1450

DSC 1469

46506389 2075274329201461 449618161755488256 o