Mamy to!

Schowek01

Swoją wysoką formę artystyczną i aktorską potwierdził oktet z I b - Centkowski, Chocianowska, Czernikowska, Drzazgowska, Kowalska, Mańkowska, Mieliwodzka i Wolf - zdobywając I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych "Pomyślmy o HIV" oraz specjalne wyróżnienie za autorski scenariusz przedstawienia.

Radości nie było końca, tym bardziej iż zespół "Teatru (nie) biologicznego" wygrał konkurencję z dziewięcioma drużynami ze szkół średnich województwa pomorskiego. Finał konkursu miał miejsce w Teatrze Nowym w Słupsku 19 listopada. Profesjonalna scena rodzimego teatru odkryła przed młodymi adeptami złożoność sztuki aktorskiej. Nie wystarczył dobry pomysł. W grze najważniejszy okazał się kontakt z widzem, poprawna artykulacja, właściwy tembr głosu, charakteryzacja a także dźwięk i światło.

Lekcje dykcji i emisji głosu przygotowane przez Łucję Mieliwodzką okazały się bardzo pomocne, jednak gdyby nie wzajemne zaufanie, zgranie i koleżeńska pomoc, to losy projektu mogłyby znaleźć zupełnie inne zakończenie. Dwa miesiące żmudnych przygotowań wydały jednak owoce, za które bardzo serdecznie grupie dziękuję i obiecuję - zgodnie z życzeniem - wspólnie kontynuować przygodę z profesjonalnym aktorstwem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora: http://psse.slupsk.pl/

Dominika Korzeniowska-Gudyn

DSC 1434   DSC 1437