ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Przedstawienia pt. „O kobiecie, którą pokochał Marszałek”

Dnia 13 listopada 2018 w auli naszej szkoły odbyła się premiera szkolnego przedstawienia pt. „O kobiecie, którą pokochał Marszałek”. Został on zaczerpnięty z książki Katarzyny Droga pod tym samym tytułem. Bohaterką przedstawienia została Aleksandra Szczerbińska, najpierw towarzyszka walki Józefa Piłsudskiego, a później jego żona. Celem przedstawienia, przygotowanego dla uczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, było przypomnienie losów nie tylko głównej bohaterki, ale także losów innych kobiet, aktywnie zaangażowanych w walkę w czasie I wojny światowej o niepodległą Ojczyznę. Udział w przedstawieniu wzięli udział z klas I A, I B, I D, II A i II D, II C i III A. Nie zabrakło utworów muzycznych, w tym pieśni legionowych. Spektakl spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności. Widzowie podkreślali fakt, iż dowiedzieli się o wydarzeniach, których próżno by szukać na kartach naszych podręczników. Należy także zauważyć, iż dla sporej grupy aktorów szkolnego przedstawienia, był to debiut, i to należy podkreślić – udany.

Autorką scenariusza była Dorota Kłos. Opiekę artystyczną nad całością sprawowała Halina Machura.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień