foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Długo wyczekiwany Chill Room

W czwartek 25. 10. 2018r.  odbyło się tak długo wyczekiwane przez wszystkich uczniów naszej szkoły otwarcie Chill Room’u. Na to szczególne wydarzenie, oprócz uczniów naszej szkoły, bez których powstanie pokoju uczniowskiego nie byłoby możliwe, zaproszenie otrzymała również nowo wybrana Prezydent Miasta Słupska pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która wspólnie z panem Dyrektorem Mariuszem Domańskim oraz przewodniczącym Samorządu  Uczniowskiego naszej szkoły i głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia - Kacprem Ostrowskim przecięli symboliczną wstęgę, otwierając drzwi pokoju dla każdego, spragnionego odpoczynku, ucznia naszej szkoły. 

Nasza uroczystość przebiegała  w radosnej atmosferze. Nie zabrakło wywiadów, przemówień, wspólnych zdjęć oraz smacznego poczęstunku. Mimo że pierwsza faza projektu została zakończona, Samorząd Uczniowski obiecał dalszy rozwój tej unikalnej na wielu płaszczyznach inicjatywy.  

Już teraz planowany jest, między innymi turniej gry w Fifę, czy rozgrywki tenisa stołowego. Pokój uczniowski ma być również możliwością promowania artystów z naszej szkoły, którzy już włożyli ogromny wkład w powstanie pokoju poprzez udekorowanie ścian jedynymi w swoim rodzaju malowidłami. 

Nasz pokój uczniowski otwarty jest dla każdego. Zapraszamy, gdy tylko jesteś zmęczony, chcesz odreagować po trudnym sprawdzianie czy w miłej atmosferze porozmawiać z przyjaciółmi. Chill Room oferuje wszystkim uczniom możliwość spojrzenia na szkołę w trochę inny niż dotychczas sposób. 

Piotr Arcimowicz i Michalina Tuliszka z klasy IIIa 

FOTOGALERIA