Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku

GdanskiTeatr Szekspirowski 05 2 października 2018 roku uczniowie klasy 2a pojechali z Panią Justyną Szczypek i Panią Sylwią Milczarek do Gdańska. Celem wycieczki było zwiedzenie Teatru Szekspirowskiego, lekcja o teatrze oraz warsztaty w języku angielskim. W radosnych humorach ruszyliśmy w godzinach porannych spod szkoły. Podróż spędzona w miłej atmosferze na niekończących się rozmowach minęła nam zaskakująco szybko.

Na miejscu zostaliśmy przywitani lekcją w ojczystym języku wspaniałego poety Wiliama Szekspira. Dowiedzieliśmy się wiele o jego sztukach, teatrze elżbietańskim oraz idei otwartego teatru. Po dużej dawce wiedzy przeszliśmy do zwiedzania tego wspaniałego budynku. Zobaczyliśmy makietę dawnej Szkoły Fechtunku oraz serce teatru, czyli salę główną, która zrobiła na nas ogromne wrażenie, dzięki temu doświadczeniu mogliśmy przenieść się w czasy XVII wiecznego teatru.

Przeszliśmy po murach budynku na taras, z którego rozciągał się piękny widok na zabytkową część miasta. Po zakończeniu zwiedzania zakamarków teatru mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach aktorskich. Ćwiczyliśmy koncentrację, utrzymanie się w roli a przede wszystkim znakomicie się bawiliśmy i integrowaliśmy.. Po zakończeniu udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie odpoczęliśmy spacerując i zjedliśmy obiad.

Wypoczęci i najedzeni udaliśmy się w drogę powrotną. Do Słupska wróciliśmy zadowoleni uśmiechnięci, z niecierpliwością oczekując kolejnej równie pełnej wrażeń i udanej wycieczki.

Dominika Popiel

klasa II A