foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku

GdanskiTeatr Szekspirowski 05 2 października 2018 roku uczniowie klasy 2a pojechali z Panią Justyną Szczypek i Panią Sylwią Milczarek do Gdańska. Celem wycieczki było zwiedzenie Teatru Szekspirowskiego, lekcja o teatrze oraz warsztaty w języku angielskim. W radosnych humorach ruszyliśmy w godzinach porannych spod szkoły. Podróż spędzona w miłej atmosferze na niekończących się rozmowach minęła nam zaskakująco szybko. 

Na miejscu zostaliśmy przywitani lekcją w ojczystym języku wspaniałego poety Wiliama Szekspira. Dowiedzieliśmy się wiele o jego sztukach, teatrze elżbietańskim oraz idei otwartego teatru. Po dużej dawce wiedzy przeszliśmy do zwiedzania tego wspaniałego budynku. Zobaczyliśmy makietę dawnej Szkoły Fechtunku oraz serce teatru, czyli salę główną, która zrobiła na nas ogromne wrażenie, dzięki temu doświadczeniu mogliśmy przenieść się w czasy XVII wiecznego teatru.

Przeszliśmy po murach budynku na taras, z którego rozciągał się piękny widok na zabytkową część miasta. Po zakończeniu zwiedzania zakamarków teatru mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach aktorskich. Ćwiczyliśmy koncentrację, utrzymanie się w roli a przede wszystkim znakomicie się bawiliśmy i integrowaliśmy.. Po zakończeniu udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie odpoczęliśmy spacerując i zjedliśmy obiad.

Wypoczęci i najedzeni udaliśmy się w drogę powrotną. Do Słupska wróciliśmy zadowoleni uśmiechnięci, z niecierpliwością oczekując kolejnej równie pełnej wrażeń i udanej wycieczki.

Dominika Popiel 

klasa II A

  GdanskiTeatr Szekspirowski 01   GdanskiTeatr Szekspirowski 02

  GdanskiTeatr Szekspirowski 03   GdanskiTeatr Szekspirowski 04

  GdanskiTeatr Szekspirowski 05   GdanskiTeatr Szekspirowski 07

  GdanskiTeatr Szekspirowski 08   GdanskiTeatr Szekspirowski 09