Pomorskie Drogi do Niepodległej

Pomorskie Drogi do Niepodleglej 11 W Teatrze Muzycznym w Gdyni 19 października 2018r.odbyła się gala konkursu Pomorskie Drogi do Niepodległej. Etap wojewódzki wygrały uczennice naszej szkoły z klasy II b : Wiktoria Augustyn , Patrycja Groch i Kaja Willich.
Każdy zespół poszukiwał swego bohatera, który sto lat temu na Pomorzu zaangażowany był w działania prowadzące do odzyskania przez Polskę niepodległości i powrotu Polski na Pomorze.
Przedstawiono 112 prezentacji multimedialnych, ale to praca naszych dziewczyn i sposób przedstawienia bohatera okazał się najbardziej kreatywny, oryginalny i poprawny merytorycznie.

Wielkie gratulacje dla dziewczyn, które jako zwycięski zespół wystąpiły na scenie Teatru Muzycznego by opowiedzieć o swoim bohaterze- Leonie Franciszku Kręckim.
Dzięki uprzejmości organizatorów uczennicom podczas wydarzenia towarzyszyła wychowawczyni Pani Iwona Andrzejewska , cała klasa II b a także finalistki etapu powiatowego Marta Depta i Alicja Górmińska. Po uroczystej gali wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć spektakl Teatru Muzycznego „Lalka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.
Brawo dziewczyny !!!
Iwona Tłuchowska