foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Jak wolny człowiek został niewolnikiem

wolny niewolnikiem 18.10.2018 r. z okazji przypadającego na ten dzień Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi klasy IIA i IIB pod opieką pani Beaty Szlom, pani Bożeny Gajdzis i pana Krzysztofa Kalugi wybrały się do Kina Rejs na film pt. "Zniewolony. 12 Years a Slave" w reżyserii Stevea McQueena, będący adaptacją książki o tym samym tytule autorstwa Solomona Northupa.

Oparty na faktach film opowiada historię z 1841 roku. Na północy Stanów Zjednoczonych już od lat czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup - czarnoskóry wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel - zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Steve McQueen zabiera nas w podróż po 12 latach niewoli utalentowanego skrzypka, który stracił‚ wszystko z powodu uprzedzeń rasowych i braku poszanowania dla człowieka.

Ponadczasowy, dający wiele do myśllenia seans zakończył‚ się wykładem st. sierżant Edyty Żuk, która opowiedział‚a o problemie handlu ludźmi we współczesnym świecie. Podczas rozmowy, w której brali czynny udział uczniowie, omówione zostały takie zagadnienia jak: sieci handlu ludźmi na świecie, sposoby pozyskiwania ludzi na handel, metody walki policji z tym problemem w XXI w. oraz sposoby ochrony obywateli przed porwaniem.

Zarówno seans, jak i wykład przybliżyły uczniom klas drugich zagadnienie handlu ludźmi, które w związku z pojawiającym się na przestrzeni ostatnich lat problemem emigracyjnym stało się niezwykle ważne dla współczesnego społeczeństwa.