foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Dzień Pierwszaka

We wtorek 16 października br. uczniowie klas pierwszych liceum mieli swój dzień – wraz z wychowawcami wzięli udział w gali z okazji Dnia Pierwszaka. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IId, zwycięzcy ubiegłorocznego święta pierwszoklasistów.

Tegoroczny konkurs wzorowany był na ceremonii rozdania Oscarów – klasy pierwsze rywalizowały między sobą o Złotego Adama – mickiewiczowskiego Oskara. Klasy miały za zadanie stworzyć film na podstawie wylosowanego wcześniej gatunku, a jego tematyka musiała być ściśle związana z profilem klasy. Pierwszoklasiści przygotowali i zaprezentowali również wspaniałe przedstawienia, inspirowane znanymi piosenkami filmowymi. Uczniowie i wychowawcy klas wykazali się nie tylko pomysłowością, ale także umiejętnościami aktorskimi. Po prezentacji klas, prowadzący sprawdzili wiedzę uczniów na temat muzyki światowej w czasie zabawy wzorowanej na teleturnieju Jaka to melodia?.

Klasy pierwsze wraz z wychowawcami poradziły sobie rewelacyjnie z każdym zadaniem, wykazując się ogromną pomysłowością, zaangażowaniem i umiejętnościami współpracy. Mimo iż rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, konkurs przebiegł w życzliwej atmosferze. Jury w składzie: Pan Dyrektor Mariusz Domański, Pani Dorota Kłos, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Dominik Kwiatkowski oraz gość specjalny - James Bond - było pod wrażeniem wysokiego poziomu zaprezentowanego przez każdą z klas. Ostatecznie Złoty Adam został przyznany klasie Ic. . 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wychowawcom i jury za ogromne zaangażowanie oraz pracę włożoną w przygotowanie prezentacji oraz za wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie pierwszakom w pamięci, a klasie Ic życzymy powodzenia w organizacji Dnia Pierwszaka w roku szkolnym 2019/2020.

 

Uczniowie klasy IId.

FOTOGALERIA