ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Dzień Pierwszaka

We wtorek 16 października br. uczniowie klas pierwszych liceum mieli swój dzień – wraz z wychowawcami wzięli udział w gali z okazji Dnia Pierwszaka. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IId, zwycięzcy ubiegłorocznego święta pierwszoklasistów.

Tegoroczny konkurs wzorowany był na ceremonii rozdania Oscarów – klasy pierwsze rywalizowały między sobą o Złotego Adama – mickiewiczowskiego Oskara. Klasy miały za zadanie stworzyć film na podstawie wylosowanego wcześniej gatunku, a jego tematyka musiała być ściśle związana z profilem klasy. Pierwszoklasiści przygotowali i zaprezentowali również wspaniałe przedstawienia, inspirowane znanymi piosenkami filmowymi. Uczniowie i wychowawcy klas wykazali się nie tylko pomysłowością, ale także umiejętnościami aktorskimi. Po prezentacji klas, prowadzący sprawdzili wiedzę uczniów na temat muzyki światowej w czasie zabawy wzorowanej na teleturnieju Jaka to melodia?.

Klasy pierwsze wraz z wychowawcami poradziły sobie rewelacyjnie z każdym zadaniem, wykazując się ogromną pomysłowością, zaangażowaniem i umiejętnościami współpracy. Mimo iż rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, konkurs przebiegł w życzliwej atmosferze. Jury w składzie: Pan Dyrektor Mariusz Domański, Pani Dorota Kłos, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Dominik Kwiatkowski oraz gość specjalny - James Bond - było pod wrażeniem wysokiego poziomu zaprezentowanego przez każdą z klas. Ostatecznie Złoty Adam został przyznany klasie Ic. .

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wychowawcom i jury za ogromne zaangażowanie oraz pracę włożoną w przygotowanie prezentacji oraz za wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie pierwszakom w pamięci, a klasie Ic życzymy powodzenia w organizacji Dnia Pierwszaka w roku szkolnym 2019/2020.

Uczniowie klasy IId.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień