Klasy drugie na filmie „Ziemia obiecana”

0217111F EB4F 4200 94AB FFC320BB9132

16 października 2018 r. w ramach projektu edukacyjnego „Kamerą i piórem” uczniowie klas IIa i IIb wraz z opiekunkami Panią Bożeną Gajdzis oraz Panią Iwoną Płóciennik wybrali się do kina Rejs na film pt.: „Ziemia obiecana” w reżyserii i według scenariusza Andrzeja Wajdy, na podstawie powieści Władysława Stanisława Reymonta.

Na początku spotkania Pani Grażyna Bożek-Szczepłocka zapoznała nas z genezą zarówno powieści, jak i filmu, nie szczędząc nam ciekawostek i anegdot na temat wielkich twórców. Myślę, że „Ziemia obiecana” zaskoczyła wszystkich uczestników. Wajda dał w swoim filmie przejmujący obraz wyłaniającego się nowego świata, świata kapitalistycznego, który jest okrutny i surowy. Reżyser zafundował nam sporą dawkę brutalnej prawdy o ludziach i ich zwierzęcej naturze. Ekranizacja, choć stanowiła pewną odskocznię od codziennych zajęć w szkolnych ławkach, niewątpliwie urozmaiciła wiedzę każdego z licealistów, niezbędną podczas egzaminu maturalnego.

Monika Kisielewska 2B

5BBD5A17 4956 4340 9CEC AB76CA258C91   ABE7F639 2FA6 4BBB 9387 3C74262B34E4