ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Klasy pierwsze LO obejrzały film "Kamerdyner"

kamer produkt kamerdyner

1 i 3 października 2018 roku, z inicjatywy Pani Haliny Machury, uczniowie klas pierwszych LO wraz z opiekunami udali się do kina Rejs na seans filmu "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Opowiadał on o dziejach społeczeństwa żyjącego na ziemiach kaszubskich w latach 1900-1945, ukazując ówczesne realia i problemy.

Oryginalna, wielowątkowa tematyka filmu zwracała uwagę szczególnie na aspekty historyczne, które w odczuciu widzów zostały przedstawione bardzo realnie. Nastrojowa muzyka, kadry i scenografia stworzyły niepowtarzalny klimat, wywołując zainteresowanie oglądających i pozostawiając po sobie pozytywne wrażenia. Wyjście pozwoliło uczniom zapoznać się z kulturą i mentalnością kaszubską, jednocześnie przybliżając relacje panujące między tamtejszą ludnością.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień