Wyjazd do Torunia i Warszawy

Klub Mlodego Astronoma 05 25 września 2018 roku dziewczęta z klas 3a i 3b gimnazjum, pod opieką Pani Iwony Ziółkowskiej, wzięły udział w trzydniowej wycieczce, wieńczącej projekt Klubu Młodego Astronoma.

Pierwszego dnia odwiedziłyśmy miasto pierników, czyli Toruń. Tam zwiedzaliśmy Starówkę, Planetarium oraz wysłuchaliśmy legendy o Krzywej Wieży.

W kolejnych dniach zwiedziliśmy Warszawę. Po stolicy oprowadził nas przewodnik, zabawnie opowiadając historię tego miasta. Odwiedziliśmy piękną Bibliotekę Uniwersytecką, która zachwyci nie tylko mola książkowego. Odbyliśmy też pasjonującą wędrówkę, zgłębiając ciekawostki Centrum Nauki Kopernik. Była to niezwykle ciekawa i pouczająca przygoda.

Mocnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w bardzo realistyczny sposób oddany jest ludzki ból i cierpienie na licznych fotografiach i eksponatach.

To była niesamowita wycieczka, pokazująca, jak piękny i ciekawy jest nasz kraj!

Klub Mlodego Astronoma 01   Klub Mlodego Astronoma 02 Klub Mlodego Astronoma 11

Klub Mlodego Astronoma 03   Klub Mlodego Astronoma 04