Pomorskie Drogi do Niepodległej

Niepodlegla 27 września uczennice naszej szkoły wzięły udział w kolejnym, powiatowym, etapie konkursu Pomorskie Drogi do Niepodległej.
Jak zaprezentować swojego bohatera niepodległości walczącego o wolność by stanąć na podium ? Towarzyszyły nam wielkie emocje i zdenerwowanie. Jury oceniało kreatywność, oryginalność i poprawność merytoryczną .
I miejsce zajęły Kaja Willich, Patrycja Groch, Wiktoria Augustyn (kl. II b), II miejsce Marta Depta, Alicja Górmińska, Wiktoria Nosek (kl. II d ).
Wielkie brawa dla dziewczyn, które nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, przed nimi etap wojewódzki i rywalizacja z pięcioma innymi zespołami.
Po ogłoszeniu wyników wszystkich zaproszono na film „Kamerdyner”, opisujący przeplatające się na przestrzeni lat losy rodzin niemiecko-polsko-kaszubskich. FOTOGALERIA