foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Popiół i diament w kinie Rejs

7794362.6 Uczniowie II LO zostali zaproszeni do udziału w projekcie „Kamerą i piórem. Klasyka literatury polskiej w filmach Andrzeja Wajdy”. Na projekt, realizowany przez kino „Rejs”, składa się cykl wykładów oraz prezentacja filmów jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, Andrzeja Wajdy, który na srebrny ekran przeniósł wiele dzieł literatury polskiej.

11 września br. odbył się pierwszy z pokazów, w którym wzięli udział uczniowie klasy 3a i 2d wraz z wychowawczyniami, Panią Bożeną Gajdzis i Dorotą Kłos. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Popiół i diament, ekranizację powieści Jerzego Andrzejewskiego. Projekcję filmu poprzedził wykład prof. Krzysztofa Kornackiego (UG), który w niezwykle barwny i ciekawy sposób przybliżył młodzieży twórczość Andrzeja Wajdy, okoliczności powstania filmu, a przede wszystkim wprowadził młodzież w tajniki odbioru filmowego arcydzieła.

 

Bożena Gajdzis, Dorota Kłos