ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Popiół i diament w kinie Rejs

7794362.6 Uczniowie II LO zostali zaproszeni do udziału w projekcie „Kamerą i piórem. Klasyka literatury polskiej w filmach Andrzeja Wajdy”. Na projekt, realizowany przez kino „Rejs”, składa się cykl wykładów oraz prezentacja filmów jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, Andrzeja Wajdy, który na srebrny ekran przeniósł wiele dzieł literatury polskiej.

11 września br. odbył się pierwszy z pokazów, w którym wzięli udział uczniowie klasy 3a i 2d wraz z wychowawczyniami, Panią Bożeną Gajdzis i Dorotą Kłos. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Popiół i diament, ekranizację powieści Jerzego Andrzejewskiego. Projekcję filmu poprzedził wykład prof. Krzysztofa Kornackiego (UG), który w niezwykle barwny i ciekawy sposób przybliżył młodzieży twórczość Andrzeja Wajdy, okoliczności powstania filmu, a przede wszystkim wprowadził młodzież w tajniki odbioru filmowego arcydzieła.

Bożena Gajdzis, Dorota Kłos

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień