Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

Na dobry początek - integracyjny wyjazd do Poddąbia

Poddabie2018 04 W dniach 4-6 września br. uczniowie klas liceum i gimnazjum II LO w Słupsku wzięli udział w biwaku integracyjnym w Poddąbiu. Dla pierwszoklasistów była to świetna okazja, aby poznać swoich nowych kolegów i koleżanki oraz nauczycieli, a dla innych roczników - możliwość wzmocnienia szkolnych więzi. Opiekunami wyjazdu integracyjnego byli wychowawcy klas i nauczyciele: Pani Halina Machura, Beata Piłka, Anna Domańska, Katarzyna Nowacka, Iwona Andrzejewska, Dorota Kłos, Beata Szlom, Sylwia Milczarek, Iwona Tłuchowska, Iwona Ziółkowska, Maria Rządkowska oraz Panowie – Mariusz Szczechowicz, Krzysztof Błażejów, Piotr Sulik, Krzysztof Kaluga.

Po przyjeździe do ośrodka oraz krótkim odpoczynku uczniowie klas drugich i trzecich liceum i gimnazjum mogli zaprezentować swoje konstrukcyjne umiejętności w budowaniu zamków z piasku. Budowle okazały się na tyle imponujące, że nauczyciele postanowili przyznać wszystkim specjalne nagrody. W tym czasie klasy pierwsze udały się na bardzo długi rajd pieszy trasą Poddąbie - Dębina, gdzie uczniowie musieli pochwalić się wiedzą ogólną oraz sprawnością fizyczną w różnego rodzaju konkurencjach przygotowanych przez wuefistów.
Wieczorem przyszedł czas na wycieczkę nad morze, podczas której uczestnicy mogli obserwować piękne, gwiaździste niebo i poznać jego gwiazdozbiory, których tamtej nocy na szczęście nie przysłoniły żadne chmury.
Następnego dnia odbył się rajd dla klas drugich i trzecich. Mimo, iż rywalizacja była zacięta, zawodom towarzyszyła miła atmosfera oraz mnóstwo śmiechu. Pierwszoklasiści w tym samym czasie mogli wykazać się umiejętnościami budowania zamków z piasku. Po południu uczestnicy biwaku dzięki koleżankom z klasy IIId LO mieli możliwość nauki „Belgijki” - tańca, który towarzyszy uczniom naszego liceum od wielu lat podczas zabaw studniówkowych i połowinkowych. Końcowym punktem harmonogramu była dyskoteka. Młodzieży tak spodobał się pomysł wspólnej zabawy, że pozostali na parkiecie do ostatniej (możliwej przed ciszą nocną) chwili, doskonale bawiąc się w rytm muzyki.
Podczas biwaku humory cały czas nam dopisywały, a wspólnie spędzony czas oraz ciekawe zajęcia pozwoliły uczniom nawiązać wzajemne relacje - wróciliśmy wykończeni, ale jednocześnie bardziej zgrani.

Daria Kędziora (kl.2d)

Poddabie2018 01   Poddabie2018 02