foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Spotkanie o wielokulturowości - Josephe Józef Seeletso

Młodzież szkoły miała niepowtarzalną okazję spotkać się Josephem Józefem Seeletso, który urodził się w  Botswanie,  kraju położonym w południowej części Afryki, na granicy z RPA, Namibią i Zimbabwe. Pochodzi z  rodziny książęcej, wywodzącej się od Sekgomy I-go, króla Botswany, praprapradziadka Josepha. Ważną osobą i wzorcem dla późniejszej drogi  w życiu Józka był ojciec, który pracował jako szef gastronomii w hotelu w Gaborone, stolicy Botswany. Współpracuje z telewizją TVN, gdzie gotował na oczach telewidzów w  programie  “Dzień Dobry TVN” a później również w TVP2 w „Pytaniu na śniadanie”. W grudniu 2009 roku został przyjęty w poczet członków Klubu Szefów Kuchni.

FOTOGALERIA