I ESTRADA MICKIEWICZOWSKA

15 II 2018r. w auli naszej szkoły odbyła się I ESTRADA MICKIEWICZOWSKA. Mieliśmy okazję zobaczyć 16 prezentacji, 21 wykonawców w różnorodnych odsłonach – wokalnych, instrumentalnych, recytatorskich i tanecznych.

Wystąpili zarówno uczniowie klas gimnazjalnych jak i liceum.

• WANESA DYŚ kl. II D LO – prezentacja wokalna,
  • JAKUB DĄBROWSKI kl. III A gimnazjum – muzyka elektroniczna,
  • HUBERT CZARNIAK kl. III B gimnazjum – prezentacja wokalna,
  • AGATA ŚLIWOWSKA i ULA WRÓBLEWSKA kl. II A gimnazjum – prezentacja taneczna,
  • HELENA DRZAZGOWSKA kl. III A gimnazjum – prezentacja wokalna,
  • JULIA PIOCH kl. I B LO – recytacja,
  • DOMINIKA KNAP kl. III A gimnazjum – prezentacja wokalna,
  • MARTA SAŁAPA kl.II B gimnazjum i gościnnie jej partner taneczny,
  • MATEUSZ GOLISZEK– taniec towarzyski (STUDIO TANECZNE PAKTAN),
  • WERONIKA KOPYTO i KLAUDIA KLEIN kl. II C gimnazjum – prezentacja wokalna,
  • KAROLINA KRZYŻANOWSKA kl. II A LO – prezentacja instrumentalna - fortepian,
  • Duet EWA DARGIEL kl. II C LO i KAROLINA KRZYŻANOWSKA kl. II A LO – prezentacja instrumentalna - flet poprzeczny,
  • WIKTORIA KOWAL kl. I A LO – prezentacja instrumentalna – gitara,
  • MARTYNA SADOWSKA kl. III A gimnazjum – prezentacja wokalna,
  • PIOTR KRZYŻANOWSKI kl. II B gimnazjum – prezentacja instrumentalna - perkusja,
  • Zespół RENE HANAK kl. II A LO, ANIA DĄBROWSKA kl. II B LO, JAKUB GŁUSZEK kl. II A LO – prezentacja instrumentalna - gitary,
  • AGATA SIRANT kl. III A gimnazjum – prezentacja instrumentalna – fortepian

Imprezę wzorowo poprowadziły uczennice kl. I D LO – Marta Depta i Alicja Górmińska.

Wydarzenie to stało się okazją do wyłonienia nowych talentów oraz spotkania z tymi, których zdolności już znamy. Występy mogli podziwiać uczniowie, pracownicy szkoły, ale również rodziny i znajomi naszych młodych artystów. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację I Estrady Mickiewiczowskiej serdecznie gratuluję, licząc na kolejne niezapomniane konfrontacje artystyczne.

Emilia Semeniuk