Spotkanie z panem Andrzejem Pilipiukiem

IMG 20171114 095200 n

14.11.2017 odbyło  się spotkanie z panem Andrzejem Pilipiukiem, uznanym pisarzem znanym m.in. z cyklu opowiadań o Jakubie Wędrowyczu. Odbyło się ono w szkolnej bibliotece i zgromadziło się na nim ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły. Podczas wizyty autora można było zadać nurtujące czytelników pytania, a także wysłuchać ciekawych anegdot dotyczących procesu powstawania książek  źródeł inspiracji, z których czerpane były pomysły na pozycje sygnowane nazwiskiem pana Pilipiuka. Uczestnicy spotkania mogli poznać wiele ciekawych faktów o twórczości dotyczącej postaci Jakuba Wędrowycza i innych bohaterów opowiadań oraz poznać wiele ciekawostek związanych z pracami nad kolejnymi książkami. Uczniowie II LO byli bardzo usatysfakcjonowani spotkaniem i wyrazili to poprzez długą bardzo kolejkę po autografy od autora. W naszej szkolnej bibliotece również znajduje się książka z autografem pana Pilipiuka - Wampir z M3. Inicjatorem spotkania była Wiktoria Furmanek (II B)

IMG 20171114 085603 n

IMG 20171114 085608 n