foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Spotkanie z panem Andrzejem Pilipiukiem

IMG 20171114 095200 n  

14.11.2017 odbyło  się spotkanie z panem Andrzejem Pilipiukiem, uznanym pisarzem znanym m.in. z cyklu opowiadań o Jakubie Wędrowyczu. Odbyło się ono w szkolnej bibliotece i zgromadziło się na nim ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły. Podczas wizyty autora można było zadać nurtujące czytelników pytania, a także wysłuchać ciekawych anegdot dotyczących procesu powstawania książek  źródeł inspiracji, z których czerpane były pomysły na pozycje sygnowane nazwiskiem pana Pilipiuka. Uczestnicy spotkania mogli poznać wiele ciekawych faktów o twórczości dotyczącej postaci Jakuba Wędrowycza i innych bohaterów opowiadań oraz poznać wiele ciekawostek związanych z pracami nad kolejnymi książkami. Uczniowie II LO byli bardzo usatysfakcjonowani spotkaniem i wyrazili to poprzez długą bardzo kolejkę po autografy od autora. W naszej szkolnej bibliotece również znajduje się książka z autografem pana Pilipiuka - Wampir z M3. Inicjatorem spotkania była Wiktoria Furmanek (II B)

 

IMG 20171114 085603 n  

IMG 20171114 085608 n