foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Licealiści maluchom. Czytam, więc nigdy się nie nudzę.

22.03.2019 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Licealiści maluchom. Czytam, więc nigdy się nie nudzę”, której koordynatorkami były pani Ewa Siwiec i  pani Małgorzata Zamorska - Hyła.

Tego dnia druga klasa ze Szkoły Podstawowej nr 6 odwiedziła naszą szkołę ze swoim opiekunem panią Iwoną Nowocińską.

Przy wejściu licealiści przywitali maluchy lizakami. Po zdjęciu kurteczek i rozgoszczeniu się, drugoklasiści zostali powitani przez Dyrektora Mariusza Domańskiego, który przekazał gościom wiele ciepłych słów. We wspaniałej atmosferze uczniowie  wysłuchali przygód piratów, opowiedzieli o swoich ulubionych bohaterach książek oraz malowali swoje ulubione postacie książkowe. Po wyczerpujących zajęciach dzieci schrupały małe co nieco, czyli ciasteczka i sok bananowy. Po nabraniu sił do kolejnych działań, udali się do strefy gier i zabaw, gdzie starsi koledzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. To właśnie tam szkraby bawiły się i grały w przeróżne gry pod czujnym okiem naszych licealistów. Nie zabrakło takich gier jak twister czy scrabble. Na koniec, po powrocie do biblioteki, dzieci zostały obdarowane książkami, które trafią do ich szkolnej biblioteki. I tym akcentem zakończył się dzień pełen pozytywnych emocji, w którym nie zabrakło śmiechów i dobrej zabawy. Na pożegnanie dzieci serdecznie podziękowały starszym koleżankom i kolegom i obiecały, że bardzo chętnie tu wrócą na kolejne przygody z książką.

FOTOGALERIA