foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

II LO w Słupsku w gronie najlepszych szkół Pomorza

Dyplom perspektywy  

II LO w Słupsku  znalazło się wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i otrzymała tytuł „Złotej Szkoły 2019”. Z tej okazji grupa uczniów wraz wicedyrektorem szkoły Panem Warcisławem Machurą i  Panią Dorotą Kłos udała się na Politechnikę Gdańską, w budynku której odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla najlepszych placówek ponadgimnazjalnych w województwie pomorskim.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione według trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Nasza szkoła znalazła się w gronie 10. najlepszych szkół Pomorza. Z tej okazji Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr. hab. inż. Jacek Namieśnik oraz Prezes Zarządu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Pan Waldemar Siwiński wręczyli przedstawcielom wyróżnionych szkół pamiątkowy dyplom oraz rycinę przedstawiającą Politechnikę Gdańską. 

Dodatkowo uczniowie mieli okazję podziwiać piękny budynek Politechniki Gdańskiej oraz zapoznać się z ofertą trójmiejskich uczelni na przyszły rok akademicki.

Wiktoria Furmanek kl. IIIb

FOTOGALERIA