foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Patriotyczne karaoke

 Dnia 9 listopada 2018 r. w auli naszej szkoły odbył się już po drugi niecodzienny koncert. Z okazji odzyskania Niepodległości przez nasze państwo, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w patriotycznym karaoke. Wszyscy gimnazjaliści i licealiści spotkali się , podzieleni na trzy grupy, aby wspólnie zaśpiewać najbardziej znane polskie pieśni ściśle związane z naszą historią. Nie było to możliwe, gdyby nie solidne wsparcie ze strony naszego wspaniałego chóru „Fantazja” pod kierunkiem Pani L. Zdolińskiej. Niestrudzenie, trzykrotnie wspomagali uczniów śpiewających „Rotę”, „Warszawiankę”, pieśni legionowe i inne, tak drogie naszemu sercu polskie utwory. Uczniowie, uczestniczący w spotkaniach aktywnie włączali się do wspólnego śpiewania. Do zobaczenia za rok na kolejnym patriotycznym karaoke.

FOTOGALERIA