ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

"Licealiści wybrali"

pRAWYBORY Osiemnastego października klasa IA matematyczno-fizyczna, pod opieką wychowawczyni pani Haliny Machury zorganizowała szkolne prawybory na prezydenta miasta Słupska. Lokal komisji wyborczej mieścił się w szkolnej bibliotece, gdzie uczniowie, z poszanowaniem wszystkich zasad wyborczych mogli oddawać swój głos na wybranego przez siebie kandydata. Licealiści mieli możliwość także zapoznania się z prawami i obowiązkami rady miejskiej oraz uprawnieniami prezydenta miasta. Udział w głosowaniu wzięło 223 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Liczeniu głosów przewodziła wychowawczyni klasy. Nieoficjalnym prezydentem miasta, otrzymując 48% poparcia, została Krystyna Danilecka-Wojewódzka. 15% Głosów otrzymał Mirosław Betkowski. 12% Uczniów naszego liceum zagłosowało na Beatę Chrzanowską. 9% poparcia przysługiwało Annie Mrowińskiej, tyle samo też było głosów nieważnych. Rafał Wojciech Kobus dostał 7% wszystkich głosów.
Aleksandra Korkosińska IA
// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień