ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

MAMY ZŁOTO !!!

Uczennice na podium 16 maja 2022 r, odbyła się Słupska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Reprezentacja II LO dziewcząt wywalczyła dwa złote medale i jeden brąz:
 • I miejsce w biegu na 800m - Daria Książek.
 • I miejsce w sztafecie 4x400m - Daria Książek, Marta Szczudrawa, Alicja Maciejuk, Karolina Krawiec.
 • III miejsce w biegu na 400m - Marta Szczudrawa.
SKŁAD REPREZENTACI II LO W SŁUPSKU:
 • Szczudrawa Marta
 • Nosal Hanna
 • Czechowicz Maja
 • Kamińska Aleksandra
 • Krawiec Emilia
 • Krawiec Karolina
 • Dzadz Weronika
 • Książek Daria
 • Maciejuk Alicja
GRATULUJEMY!!!
Czytaj więcej...

Jedziemy na wycieczkę …

autobus Wycieczka niestety już za nami, na szczęście zostały zdjęcia i co najważniejsze wspomnienia.

W dniach 27-29 kwietnia wyruszyliśmy do Poznania. Po drodze nie mogliśmy pominąć Gniezna, tam w Katedrze Gnieźnieńskiej podziwialiśmy m. in. bardzo stare, otwierane tylko w wyjątkowych chwilach, wykonane przez bezimiennych, średniowiecznych mistrzów Drzwi Gnieźnieńskie, opowiadające historię św. Wojciecha.

 Popołudnie tego dnia to odpoczynek w Termach Maltańskich, pełen relaks i świetna zabawa.

Następny dzień spędzaliśmy z przewodnikiem i z historią, ruszyliśmy szlakiem pierwszych Piastów. Odwiedziliśmy Ostrów Tumski, miejsce początków państwa polskiego, historie naszych pierwszych władców. Pierwszy gród, biskupstwo i katedra. Słynna Złota Kaplica, muzeum multimedialne Brama Poznania. W samo południe wszystkie drogi prowadzą na Rynek Główny, tam spotkanie z koziołkami poznańskimi. Dobrze bawiliśmy się również podczas warsztatów w Muzeum Rogalowym, teraz już większość z nas opanowała sztukę wypieku rogali świętomarcińskich. Popołudnie to odwiedziny w dawnym Browarze Huggerów, dziś popularny Stary Browar pełniący funkcję galerii handlowej i jednocześnie galerii sztuki.

Ostatni dzień pobytu to wizyta w Politechnice Poznańskiej, spotkanie z dziekanem Wydziału Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki, udział w warsztatach i zwiedzanie kampusu.

Naszą wycieczkę zakończyło spotkanie z dzikimi, egzotycznymi zwierzętami w poznańskim zoo. Chyba nikt nie żałował, że wybrał się na tę wycieczkę, ale na pewno jest wielu takich, którzy żałują że tak szybko się skończyła.

Klasa I c i III a wraz z wychowawcami, Sylwią Milczarek i Iwoną Tłuchowską.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Zakończenie klas III

Aula szkoły. dyrektor przypina srebrną tarczę abiturientce  29 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie edukacji w naszej szkole klas trzecich. Do szkolnej auli tłumnie przybyli rodzice, nauczyciele i oczywiście bohaterowie tego dnia – absolwenci z klas III e, III f i III g. Spędzili w murach naszej szkoły trzy lata, ale niektórzy aż sześć - jako uczniowie naszego gimnazjum i potem liceum.

Pan Dyrektor Mariusz Domański w emocjonującym wystąpieniu podsumował lata nauki absolwentów. Chór “Fantazja” uświetnił uroczystość, trzy uczennice- chórzystki otrzymały upominki za długą i systematyczną pracę na rzecz chóru- były to: Marta Tuliszka, Martyna Najmrocka, Anna Salwowska. Nadeszła chwila, na którą czekało wiele osób- Tytuł Absolwenta Roku otrzymała Martyna Najmrocka z klasy III F. Laudację na jej cześć wygłosiła p. Dorota Kłos. Następnie nagrody odebrali finaliści olimpiad rankingowych- Martyna Najmrocka, Oliwia Żurawik, Katarzyna Pryputniewicz, Krzysztof Krysztofiak. Wśród absolwentów znalazła się też aż siedem osób, które już zdobyły indeksy na wyższe uczelnie, które wywalczyły sobie tytuł laureata w różnych konkursach. Z rąk p. Dyrektora otrzymali oni nagrody, są to: Maja Kalinowska, Anna Salwowska, Julia Kwiatkowska, Igor Grześ, Marcin Maruszak, Łukasz Pieczke, Szymon Kuczkowski. Następnie liczne grono absolwentów, bo aż 57 osób otrzymało wyróżnienie w postaci Srebrnej Tarczy Mickiewiczowskiej. Wyróżnienie to otrzymują osoby, które uzyskały średnią ocen powyżej 4,75.

Czytaj więcej...

Wykład pod hasłem „Myśleć jak historyk”

Zdjęcie trzech wykładowców 28 kwietnia 2022 r. klasa III C wzięła udział w serii wykładów na temat pamięci pomorskiej z cyklu „Pomorskie spotkania z historią” organizowane przez fundację Imperio. Odbyło się ono pod hasłem „Myśleć jak historyk”.

Uczniowie wysłuchali trzech wykładów:

- prof. Wojciech Skóra „Nazistowskie obozy pracy na terenie miasta Słupska”

- Warcisław Machura „Słupszczanie polegli w czasie I wojny światowej”

- Krzysztof Drażba „Upamiętnianie wydarzeń historycznych w przestrzeni publicznej”

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Klasa Id na zajęciach z nawigacji

Uczniowie pochyleni nad mapami  W marcu i kwietniu uczniowie klasy Id brali udział w zajęciach z nawigacji prowadzonych przez Pana komandora Dariusza Kloskowskiego. Młodzi adepci żeglarstwa poznali pojęcia deklinacji, węzłów morskich, wyznaczali kursy na mapach morskich. Dowiedzieli się wiele na temat przydatności tej wiedzy w warunkach morskich, a także wykorzystania jej w czasie wolnym od zajęć czy podczas wakacji. Niektórym uczniom opanowanie tych umiejętności sprawiło trochę trudności, ale byli również mistrzowie nawigacji. Zajęcia zakończyły się konkursem wiedzy praktycznej, które wygrał Marcin Wróblewski. Drugie i trzecie miejsce zajęli: Alex Dzieciątko oraz Martyna Błaszczak. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie nawigacji. Nagrody dla zwycięzców sponsorowała Fundacja Sub Ventum, której prezesem jest Pan komandor Kloskowski. Uczniowie klasy I d oraz Pani Dorota Konkol serdecznie dziękują za urozmaicenie zajęć z geografii i proszą o kontynuację w roku następnym.

 

 

Czytaj więcej...

Lingua Mathematica

Uczestnicy projektu ustawieni w sali lekcyjnej na tle tablicy szkolnej Kolejny projekt programu Erasmus+ można uznać za rozpoczęty. 22-22 marca odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli, w którym uczestniczyli dyrektor szkoły p. Mariusz Domanski oraz koordynator projektu p. prof. Maria Rządkowska. Podczas pobytu w Skopje, w Republice Północnej Macedonii, nauczyciele opracowali terminarz projektu oraz zadania, które mają wykonać uczestnicy. 

Zapowiada się naprawdę niezwykła przygoda!

Czytaj więcej...

„Wagary” w Redzikowie

Młodzież na sofach w kręgielni  

Pierwszy dzień wiosny klasa Ia wraz z wychowawczynią postanowiła spędzić w Parku Wodnym w Redzikowie w kręgielni. Wszyscy bawili się przednio. Kto opadał z sił, mógł zjeść pyszną pizzę i kontynuować grę. Teraz czekamy na piątkowy wyjazd do Teatru Muzycznego.

 Klasa Ia

Czytaj więcej...