ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Uczniowie Mickiewicza czytają Mickiewicza (Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza)

Inscenizacja Ballady i romansów- ujęcie 1 Uczniowie II LO w Słupsku w nietypowy sposób włączyli się do lektury Ballad i romansów Adama Mickiewicza podczas 11. edycji Narodowego Czytania 2022.  Rok szkolny 2022/2023 zaczęliśmy od biwaku integracyjnego dla klas pierwszych i biwaku reintegracyjnego dla starszych klas. Był to dla młodych ludzi czas beztroski i zabawy, ale także ciekawych wyzwań. Jednym z nich było przygotowanie inscenizacji wybranej ballady patrona naszej szkoły. Uczniowie Mickiewicza zaskoczyli niezwykle oryginalnymi interpretacjami utworów, które - mimo że wydane dwieście lat temu - okazały się „wiecznie żywe”. A ballady: To lubię, Pani Twardowska, Lilie i wiele innych ballad Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów Micka  zyskały „nowe życie”.

Inscenizacja Ballady i romansów- ujęcie 2   Inscenizacja Ballady i romansów- ujęcie 3

Inscenizacja Ballady i romansów- ujęcie 1