ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Z wizytą u Alicji

Młodzież w holu teatru Pewnego słonecznego i upalnego dnia, nad brzegiem spokojnej i leniwej rzeki, mała Alicja z braku lepszego zajęcia – zasypia. Sen, który śni, jest chyba najbardziej znanym marzeniem sennym jak świat długi i szeroki. Najpierw w śnie pojawia się spieszący gdzieś Biały Królik. A skoro Królik – to i królicza nora, do której Alicja niespodziewanie wpada. Jednak im głębiej w sen, tym dziwniejsze wydarzenia wydają się dziewczynce prawdziwsze. Alicja w swoim śnie tworzy przeróżne, pełne uroku ale także obdarzone ciekawym charakterem postaci. Jest uwielbiany przez rzesze czytelników ekscentryczny Kapelusznik. Jest okrutna Królowa Kier, która podczas partyjki krykieta najchętniej wszystkim swoim przeciwnikom pościnałaby głowy. Jest w końcu przesympatyczny, uśmiechający się i znikający Kot z Cheshire.

Sen Alicji, choć fantastyczny i wręcz zaskakująco dynamiczny, nie trwa wiecznie. Dziewczynka budzi się i uświadamia sobie, że przygody, w których uczestniczyła i stworzenia, które poznała, są jedynie wytworem jej niczym nieograniczonej fantazji.

Tak, to oczywiście niezwykłe przygody Alicji z Krainy Czarów, które nabrały w całkiem nieoczekiwany sposób całkiem realnego kształtu. Stało się to za sprawą aktorów słupskiego Teatru „Rondo”, którzy wzbudzili w młodych ludziach z III b i III c całą gamę uczuć i emocji – od zaskoczenia, przez radość, czasami nawet smutek, aż po bolesne poczucie straty, że ta oto opowieść dobiegła już końca (podobnie jak przemijające, beztroskie i wspaniałe dzieciństwo). Dziękujemy za możliwość wpadnięcia do niekończącego się świata dziecięcej wyobraźni. „Wszystko, co możesz sobie wyobrazić jest prawdziwe” Pablo Picasso.

Młodzież w oczekiwaniu na przedstawienie   Kącik wypoczynkowy w teatrze

Kącik z dwoma fotelami i lampą stojącą