ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Pomorska Wiosna Literacka

Zdjęcie grupowe uczniów, opiekuna i literatki W dniach 25-29 kwietnia 2022 r. już po raz XXVIII w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku zagościła Pomorska Wiosna Literacka. Klasa III C wraz z wychowawczynią panią Dorotą Kłos miała okazję spotkać się 29 kwietnia br. ze słupską pisarką i poetką, panią Agatą Marzec. Agata Marzec jest rodowitą słupszczanką i od zawsze chciała zostać w swoim mieście. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich. „Reminiscencje” były jej debiutem, w którym opisała historie napotkanych w swoim życiu ludzi. Niedawno wydała tomik poezji „A w moim ogrodzie rosną…”, który upamiętnia śmierć jej bliskiej osoby. Pracuje jako polonistka w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku i - co ciekawe - jako trenerka fitness.
Młodzież II LO w Słupsku miała okazję porozmawiać z panią Agatą o literaturze, poznać nie tylko genezę powstania jej wierszy i opowiadań, ale także posłuchać fascynującej opowieści o tym , jak zostaje się pisarzem.

Adrianna Szmigiero

Sala wykładowa. Uczniowie siedzą zwróceni twarzami w kierunku wypowiadającej się pani Agaty Marzec   Luźna rozmowa na stojąco pomiędzy uczestnikami spotkania