UWAGA !!!

ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Gra Miejska „ŚLADAMI SŁUPSKICH ŻYDÓW”

Parking przed budynkiem Ośrodka Teatralnego RONDO. Dwie uczennice wraz z dwoma kolegami stoją. W dłoniach trzymają dyplomy. 27 września przedstawiciele klasy IC w składzie: Michalina Leleniewska, Wiktoria Olejniczak, Piotr Szerszeń, Franciszek Wojciechowski wraz z wychowawcą p. Sylwią Milczarek uczestniczyli w Grze Miejskiej „Śladami słupskich Żydów”, organizowanej w naszym mieście w ramach 19 Dni Kultury Żydowskiej. Uczniowie mieli do wykonania wiele zadań, w ramach których zapoznali się z kulturą, tradycjami oraz historią Żydów. Dowiedzieli się np. co to jest cymes, co wolno robić w szabat oraz dlaczego posiłek  ma być koszerny.  Dodatkowo wszystko odbywało się na czas…..

Zajęliśmy zaszczytne III miejsce :) W nagrodę otrzymaliśmy voucher do Kluboksięgarni Cepelin, gdzie zapewne wybierzemy się z całą klasą.

Serdecznie gratuluję :)

Dyplom dla szkoły za zajęcie trzeciego miejsca   Czwórka uczniów stoi pochylona nad kartką.

Uczeń wraz z uczennicą kucają i nachylają się nad kartkami ułożonymi na bruku.   Czwórka uczniów siedzi na sofie. Na stole przed nimi kartki i gazeta.