Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Stypendia

Stypendium Dyrektora szkoły
jest wypłacane w godzinach od 9 do 14
w księgowości (pokój 16).

Prosimy zabrać legitymację szkolną.

Regulamin Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży

Regulamin udzielania pomocy w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego w formacie PDF do pobrania TUTAJ

Program Stypendiów Pomostowych

w roku akademickim 2017/18
(dla tegorocznych maturzystów)

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja do XV edycji „Programu Stypendiów Pomostowych” na rok akademicki 2016/2017 realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości (FEP) wspólnie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności (PAFW), Narodowym Bankiem Polskim (NBP), Fundacją BGK oraz innymi instytucjami, które przystępują do realizacji Programu przy wsparciu organizacyjnym Agencji Nieruchomości Rolnych.

Program polega na finansowaniu stypendiów studentom pierwszego roku dziennych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia magisterskie. Nabór kandydatów przeprowadzany jest wg zasad określonych w „Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2016/2017”. O stypendium mogą się ubiegać tegoroczni maturzyści, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2016r. oraz spełniają warunki określone w regulaminie dostępnym na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl

Wybitna Malwina!

Gasyna1 Malwina Gasyna z klasy 3 c – humanistycznej odebrała w Gdańsku stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce – średnia 5,6 oraz polonistyczne osiągnięcia. Malwina jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, a także finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Z ortografią na co dzień”.

Opiekun: Kinga Mielczarek

Malwina Gasyna stypendystka Prezesa Gasyna2

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

19 października 2015 r. na uroczystej konferencji Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego wręczył najzdolniejszym uczniom naszego regionu Stypendia oraz Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego.
Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie i absolwenci II Liceum. Uczniowie oprócz bardzo dobrych wyników w nauce zdobywali również tytuły laureatów bądź finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.
Listy gratulacyjne otrzymali: Sylwia Skocelas, Michał Ratajczak i Monika Leończyk.
Serdecznie gratulujemy stypendystom i rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów.

*/