Baner Tesla

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Oferta LICEUM 2017/2018

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku, będąc jedną z najstarszych szkół tego typu w naszym mieście, dzięki licznym sukcesom, zdołało już na stałe wpisać się do historii słupskiej i pomorskiej oświaty.

Jesteśmy szkołą odpowiadającą na potrzeby tych absolwentów gimnazjów, którzy wyróżniają się pracowitością, uczciwością, ambicją i wytrwałością w dążeniu do realizacji postawionych sobie celów. Skuteczność naszej pracy z taką młodzieżą potwierdzają osiągnięcia uczniów „Mickiewicza”: tytuły laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych, a także świetne wyniki egzaminu maturalnego i rekrutacji na wyższe uczelnie, w tym przede wszystkim, na najbardziej renomowane w kraju i za granicą.

Tworząc ofertę na rok szkolny 2017/2018 braliśmy jak zwykle pod uwagę:

• najmocniejsze strony naszej szkoły
  • oczekiwania absolwentów gimnazjów
  • najczęściej wybierane przez absolwentów "Mickiewicza" kierunki studiów
  • prognozy dotyczące zmian zachodzących na rynku pracy
  • doświadczenia z poprzednich rekrutacji

W efekcie, tegorocznym absolwentom gimnazjów proponujemy, następujące profile kształcenia

Klasa/profil

Kierunek kształcenia

Przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym

(liczna godzin w cyklu trzyletnim)

II języki obce

(do wyboru przez ucznia)

I A

POLITECHNICZNA

liczba miejsc 31

Klasa I A - politechniczna.

Przeznaczona dla uczniów zainteresowanych rozwijaniem uzdolnień i pasji w dziedzinie matematyki, fizyki i języka angielskiego, niezbędnych dla przyszłych studentów politechnik. W ramach przedmiotów dodatkowych odbywać się będą zajęcia: rysunku technicznego, modelowania matematycznego oraz analizy matematycznej Zapraszamy przyszłych inżynierów, architektów, ale też pasjonatów przedmiotów ścisłych.

Matematyka (18h)

Fizyka (10h)

Język angielski(15h)

I B

LEKARSKA

Klasa I B - lekarska.

Organizowana dla uczniów pragnących rozwijać swoją wiedzę ze świata biologii, zainteresowanych eksperymentami chemicznymi. W ramach przedmiotów dodatkowych odbywać się będą zajęcia: języka łacińskiego dla lekarzy, biologii eksperymentalnej oraz chemii medycznej. Zapraszamy przyszłych studentów kierunków medycznych, weterynarii, kierunków biologicznych, badaczy zagadek Wszechświata.

Biologa (9h)

Chemia (9h)

Matematyka (17h)

j. angielski,

I C

INFORMATYCZNA

liczba miejsc 31

Klasa I C – informatyczna.

Organizowana dla miłośników informatyki i matematyki, pragnących poznawać tajemnice świata IT. W ramach przedmiotów dodatkowych odbywać się będą zajęcia z: programowania i kodowania oraz matematyki stosowanej. Zapraszamy przyszłych studentów politechnik oraz uniwersytetów technicznych.

Informatyka (9h)

Matematyka (19h)

Język angielski (15h)

I D

BIOTECHNOLOGICZNA

liczba miejsc 31

Klasa I D – biotechnologiczna.

Przeznaczona dla pasjonatów przedmiotów przyrodniczych, którzy planują swoją dalszą edukację, nie tylko w Polsce, ale i także poza jej granicami. W ramach przedmiotów dodatkowych odbywać się będą zajęcia: Science (w języku angielskim) oraz biotechnologia. Zapraszamy przyszłych studentów przedmiotów przyrodniczych w całej Europie.

Biologia (9h)

Chemia (10h)

Język angielski (16h)

j. hiszpański

Nasi uczniowie są stypendystami – Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta, Dyrektora Szkoły, Pomorskie Dobry Kurs na Edukację, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, Zachodniopomorskie Talenty, Zdolni z Pomorza, „Przekaz ku przyszłości“, Orlen Dar Serca, Star 2 Star.

Uczniowie uczestniczą w wymianach międzynarodowych – np.: Rosja, Niemcy, Szwecja, Grecja, Turcja, Białoruś, Belgia, Czechy. Organizują koncerty, spektakle, wydają gazetę szkolną, działają w organizacjach pozarządowych i społecznych, wybierają zajęcia dodatkowe zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – np.: koło chemiczne, fizyczne, matematyczne, informatyczne, dziennikarskie, medialne, są laureatami i finalistami wielu olimpiad przedmiotowych, mają możliwość pogłębiania swojej wiedzy na zajęciach Indywidualnego Toku Nauki.

Nasza szkoła od 19 lat jest notowana w rankingu „Perspektyw“.

Nasi absolwenci: w 100 % zdają maturę, uzyskują wyniki edukacyjne powyżej średniej krajowej, studiują na renomowanych uczelniach w Polsce i za granicą, np.: Oksford, Bazylea, Wolverhampton, VIA University College (Dania), Universitetet Stavanger (Norwegia); są wykładowcami szkół wyższych krajowych i zagranicznych – SGH, UAM, UJ, UMK, KUL i inne, są aktywni w życiu publicznym.

Nasza baza: pracownie informatyczne wyposażone w komputery iMac, biblioteka i czytelnia multimedialna z dostępem do Internetu, aula, sklepik szkolny, radiowęzeł, sale dydaktyczne wyposażone w sprzęt multimedialny. Na co dzień pracujemy w „chmurze” Microsoft.

*/